en-US
موجود نمی باشد.

جراح آشیل (Achilles Tang)

Acanthurus achilles

برند : ایران آکواریا
متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از طریق لیست پایین صفحه، از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید.

فروش توسط ایران آکواریا

بسته بندی و ارسال توسط ایران آکواریا

آماده سازی و ارسال از انبارهای شرکت ایران آکواریا

زمان تحویل :

در تهران 2 روز بعد از سفارش

در شهرستان 3 تا 5 روز بعد از ثبت سفارش


ارسال رایگان

در تهران خرید محصول بالای 500 هزار تومان

در شهرستان خرید محصول بالای 1 میلیون تومان

به جز موجودات زنده

توضیحات

آشیل تانگ(Achilles Tang) که با نام‌های جراح دم قرمز(Red-tailed Surgeonfish) و جراح ماهی آشیل(Achilles Surgeonfish) نیز شناخته می‌شود، بدنی به رنگ قهوه‌ای تیره مایل به قرمز دارد. هاله‌هایی از رنگ‌های سفید و نارنجی در اطراف باله‌های پشتی، مخرجی و دمی به چشم می‌خورد. همچنین یک علامت سفید رنگ روی پوشش آبشش‌ها و نشانی به شکل قطره‌ی اشک به رنگ نارنجی چشم‌گیری در نزدیکی باله‌ی دمی وجود دارد؛ که در جراح آشیل نا بالغ این نشانه به شکل یک رگه‌ی کوچک دیده می‌شود.

جهت فراهم آوردن فضای کافی برای شنای ماهی آکواریومی با حجم حداقل 180 گالن توصیه می‌شود. همچنین این ماهی نیاز به جریان آب شدید دارد چرا که زیستگاه این گونه‌ی آبزی در نقاطی با جزایر خروشان است. این ماهی در برابر سایر جراح ماهیان و ماهی‌هایی در خانواده‌ی تانگ‌ها تهاجمی برخورد می‌نماید، اما این مسئله در مواجه با سایر ماهی‌ها به وجود نمی‌آید.

هرچند جراح ماهی آشیل با نام علمی (Acanthurus achilles) در کنار سایر ماهی‌های آکواریوم از غذاهای گوشتی نیز تغذیه می‌کند، اما توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که تغذیه‌ی مبتنی بر گیاهان و سبزیجات که شامل الجی‌ها(algae)، جلبک و خزه‌های دریایی می‌باشد به این نوع آبزی ارائه شود. این نوع سبک غذایی برای بهبود سیستم ایمنی ماهی، کاهش میزان تهاجم‌های آن و افزایش سلامت کلی آبزی بسیار مناسب و دارای اهمیت است. پیشنهاد می‌شود از کلیپس جلبک و همچنین جلبک خشک شده و بسته شده به یک تکه صخره هفته‌ای سه بار برای غذا دادن به ماهی استفاده کنید. اوشن نوتریشن(Ocean Nutrition) آیتمی ایده‌آل و آسان برای غذا دهی به ماهی‌ها است.

حداقل سایز آکواریوم: 180 گالن
درجه نگهداری: سخت
رفتار: نیمه تهاجمی
قابلیت نگهداری با مرجان: بله
شرایط آب: 78-72 درجه‌ی فارنهایت
سختی: 12-8
شوری: 1.026- 1.020
پی اچ: 8.4-8.1
بزرگترین سایز: 8 اینچ
رنگ بدن: بنفش- قهوه‌ای برنز
تغذیه: گیاه‌خوار
زیستگاه: تاهیتی
خانواده: Acanthuridae

کلمات کلیدی: آب شور، ماهیان زینتی، جراح ماهی آشیل، جراح ماهیان، Achilles Tang, Achilles Surgeonfish, Red-tailed Surgeonfish, Tangs and Sergeonfish, Acanthuridae, Whitespotted surgeonfish